Direct naar inhoud

ICTU zet nieuwe stap met AI 

Artikel , bekijk alle
Gepubliceerd op:

Sinds deze zomer beschikt ICTU over een eigen high performance computer (HPC) in het eigen datacenter. 

Deze krachtige machine wordt ingezet voor experimenten met generatieve AI. Opdrachtgevers kunnen er open source taalmodellen op finetunen. ICTU heeft daarnaast meerdere taalmodellen geïnstalleerd om hands-on ervaring op te doen met de ontwikkeling van soevereine AI-toepassingen en de inrichting van agentic AI

De aanschaf is een versneller voor de ambities van opdrachtgevers. Het geeft daarnaast ICTU de mogelijkheid om vanuit eigen ervaring beter mee te denken en te helpen bij de uitvoering van speerpunten uit de nieuwe Nederlandse Digitaliseringsstrategie (NDS). 

Tom Moesker, programmamanager bij ICTU: ‘Bovendien doen we bij ICTU zo praktijkervaring op die belangrijk is voor de inkoop en inrichting van nieuwe hardware. Want hoewel de computer voor de rest van 2025 al bezet is, zijn er plannen om verder op te schalen. 

En voor de liefhebbers van technische details: het gaat om een AMD MI300A APU-machine met ruim een halve terabyte intern geheugen en een rekencapaciteit van 3.922 teraflops. Dat staat gelijk aan de capaciteit van bijna 200 laptops’.

ICTU organiseert op 13 november voor collega’s in de overheid een ICTU Café over Gen AI, en over ervaringen met concrete toepassingen in ons werkveld.

Een lijst met artikelen

  • Werken aan Wendbare Wetsuitvoering 

    Wat er in wetten en besluiten staat is terug te vinden, maar hoe besluiten tot stand komen is minder duidelijk. Wendbare wetsuitvoering brengt dat in kaart. Het doel: meer transparantie voor de burger, een betere uitvoering en zelfs beter beleid. 

    Gepubliceerd op:
  • Het Europaloket: een ‘digitaal postkantoor’ voor de migratieketen

    Een veilig Europa, daar draagt het Europaloket aan bij. ICTU bouwde de software voor het Europaloket, in opdracht van het ministerie van Asiel en Migratie. Via het Europaloket wisselen Nederlandse organisaties uit de migratieketen veilig en gestandaardiseerd gegevens uit met diverse Europese IT-systemen.

    Gepubliceerd op:
  • Europa zet volgende stap met Rules as Code

    Wat begon als een idee, bracht meer dan 250 Europese juristen, beleidsmakers en tech-experts samen rond Rules as Code.

    Op 10 en 11 maart organiseerde ICTU, in opdracht van het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (BZK) en het Ministerie van Justitie en Veiligheid (JenV), en in samenwerking met Digicampus, GovTech4all EU, de Belastingdienst, Forum Standaardisatie en TNO, het Rules as Code Europe Congres 2026 in Den Haag.

    Gepubliceerd op: